Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 7.2.1 | Ақтау қаласы № 23 орта мектеп | ||||||||||||||||||
Күні: 21.04.2017ж | Махамбетова Ақсұлу Ақбердіқызы | ||||||||||||||||||
Сыныбы: 7 сынып | Қатысқандар саны | Қатыспағандар саны | |||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Алгебралық бөлшектерді қосу | ||||||||||||||||||
Осы сабаққа қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 7.2.1.19 Алгебралық бөлшектерді біледі. Алгебралық бөлшектерді қосу амалын орындай алады. | ||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | – Алгебралық бөлшектерді қосуды мысал арқылы түсіндіріп ,оның ережесін тұжырымдау
– Алгебралық бөлшектерді қосу амалын орындайды |
||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | -Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуды біледі
-Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосуды біледі |
||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | – Жай бөлшектің анықтамасын біледі
– Алгебралық бөлшектің анықтамасын біледі -ЕҮОБ анықтамасын біледі -ЕКОЕ анықтамасын біледі -Толықтауыш көбейткішті таба біледі Пәнге қатысты лексика мен терминология -Бөлшектің алымы мен бөлімі -Ең кіші ортақ еселік -Ең үлкен ортақ бөлгіш -Толықтауыш көбейткіш |
||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқу , өз бетімен ақпаратты табу, жаңа жағдайларға икемделу,жұпта жұмыс істеу,өз уақытын ұйымдастыра білу | ||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | 9-11 сыныптарына арналған алгебраның іргетасы болып табылады | ||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта | ||||||||||||||||||
Бастапқы білім | -Сандардың ең кіші ортақ еселігін таба біледі.
-Бөлімдері бірдей және әртүрлі бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады. |
||||||||||||||||||
Сабақтың барысы:
|
|||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы
5 мин
|
1. Ұйымдастыру
2. Тапсырмалар бере отырып сынып 3 топқа бөлінеді Сабақ мақсаттарын және күтілетін нәтижені анықтап алу Сабақ мақсаты: Алгебралық бөлшектерді қосуға үйрену 3. «Кім жылдам?» (Сұрақ-жауап түріндегі теориялық сайыс) – Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қалай қосамыз? – Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қалай азайтамыз? – Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қалай қосамыз? – Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қалай азайтамыз? – Қандай бөлшекті алгебралық бөлшек дейміз? |
Оқулық 7-сынып
слайд |
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
25 мин |
Жаңа тақырып «Джигсо» әдісі
Әр топ тақырып бойынша постер қорғайды
|
слайд | |||||||||||||||||
10мин | Жаңа тақырыпты бекіту үшін есептер шығару «Ойлан-жұптас-бөліс»әдісі
А деңгейі I топ 1) + 2) I Iтоп 1) + 2) IIIтоп 1) + 2) В деңгейі I топ 1) IIтоп 1) IIIтоп 1) С деңгейі I топ 1) + IIтоп 1) IIIтоп 1)
1)Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу ережесі 2) Бөлімдері әртүрлі алгебралық бөлшектерді қосу ережесі
|
слайд | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы
5 |
Рефлекция
Бүгінгі сабақта Мен білдім … Мен үйрендім … Маған ұнады … Мен үшін қиын болғаны … Үй тапсырмасы 7.2.1.19 Алгебралық бөлшектерді қосуды оқу №259, №260 |
|
|||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | |||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||
Алгебралық бөлшектерді қосуда қиналған оқушыларға жеке көмек көрсету
Деңгейлік тапсырмалар беру
|
Қалыптастырушы бағалау, өзін-өзі бағалау | Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |