Пәннің атауы Әдебиеттік оқу
Тақырыбы: Ақан сері
Мақсаты: Ақан сері әңгімесімен танысады,мәтінді талдай алады,кейіпкерлерге деген өз көзқарастарын білдіруге дағдыланады Ақан сері, оның тұлпары Құлагер және бүркіті Қараторғай туралы мағлұмат алады. Топта жұмыс жасауға үйренеді.
Күтілетін нәтиже: Ақан сері, Құлагер, Қараторғай туралы білді.
Сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа сабақты түсінді .
Сілтеме: Әдебиеттік оқу 4 сынып, оқулық, АКТ көздері, үлестірме материалдар.
Ақпарат көздері, қолданатын материалдар: Интербелсенді тақта, тақырыпқа байланысты парақшалар, слайд. А4 форматтағы қағаздар, маркер, стикер, бағалау парақшалары.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Оқыту әдіс тәсілдері: топпен жұмыс, бірлескен оқу.
Сын тұрғысынан ойлауға үйрету: ашық сұрақтар қою
Негізгі дереккөздері: Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 2015 жыл, математика оқулығы, әдістемелік журналдар.
Сабақтың барысы: Мұғалім әрекеті:
Тапсырмалар береді.
Ұйымдастыру
2 минут Барлық оқушылар:
Мейірімді жүрекпен
Кең пейілді тілекпен
Амандасып алайық
Бір жадырап қалайық-деп хормен айтады.1)қолдарын қысады 2)иықпен тұрады 3)бір-біріне күлімдейді.Смайликті ортада қосады да ,артындағы сурет бойынша топ құрады.
Музыкалық аспаптар бойынша оқушыларды топқа бөлу.
Қызығушылығын ояту
«Ой шабуылы» әдісі
3 минут І топ Домбыра «Ананың алақаны» мазмұндау
ІІ топ Қобыз « Балуан Шолақ»өлеңін жатқа айту
ІІІ топ Жетіген « Балуан Шолақ»жатқа жазу
Білу-түсіну.
Презентациямен жұмыс.
7 минут
Қолдану.
Оқулықпен жұмыс
Топпен жұмыс.
10 минут
Оқу (жекелей)
Берілген тапсырмамен жұмыс
(топпен талдау)Тапсырманы қорғау
Болжау кестесін толтырады.
Себеп-салдарды айқындау
Бастама-жауап-кейінгі әрекет
Талдау.
3 минут
Кейіпкерлерге хат
І топ Ақан серіге
ІІ топ Батыраш пен Қотырашқа
ІІІ топ Құлагерге
Жинақтау.
Қолжетімді тапсырма
3 минут
Бағалау.
2минут Өзін-өзі бағалау.
Ауызша кері байланы
Жиынтық бағалау
Домбыра суретімен бағалау 5-6одан көп болса (өте жақсы баға)
Сабақты қорытындылау.
Рефлексия бөлімі.
2 минут Кері байланыс 3:2:1
Бүгінгі алған білімдеріңіз толықты ма? Өздеріңізге не алдыңыздар?