Дене тәрбиесі
Досжанова Ботагоз, Шалқалап жатып дене көтеру

Шалқалап жатып дене көтеру

Мақала авторы: Досжанова Ботагоз
Жұмыс орны: №3 орта мектеп мұғалімі
Лауазымы: дене шынықтыру пәні мұғалімі
Порталға жариялану мерзімі: 06.01.2018


 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімдері: Бөлім 3: Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту Мектеп: №3 орта мектеп
Күні: 7.11.2017ж   Мұғалім: Досжанова. Б  
Сынып: 7А Ә Б Ғ   Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы: Шалқалап жатып дене көтеру
Оқыту мақсаттары: 5.1.2.1.Комбинацияларды орындай алу және олардың кейбір жаттығулардағы ретін білу.
Сабақ мақсаты: Барлық оқушылар үйренеді:
Өз бетімен акробатикалық элементтерді орындау.
Оқушылардың көбісі үйренеді:
Өз бетімен барлық элементтерді рет- ретімен орындау.
Кейбір оқушылар үйренеді:
Күрделі акробатикалық элементтерді рет — ретімен орындау.
Жетістік критерийлері 1. ҚТ сақтау.

2.Акробатикалық элементтерді гимнастикалық талаптарға сәйкес орындау.

3.Акробатикалық элементтерді реттілігін сақтай отыра, гимнастикалық талаптарға сәйкес орындау

 

 Тілдік мақсаттар: Қазақ тілі: тепе – теңдік, алға аударылып түсу, артқа аударылып түсу, орын ауыстыру, үлкен адым, домалау.

Орыс тілі:равновесия,кувырок вперед,кувырок назад, замена места,большой шаг,кувырок

Ағылшын тілі:

Дағдылар: 1. Ынтымақтастық.

2. Өзара көмек, сақтық.

Жаһандық азаматтыққа баулу Жауапкершілікті, сыйластықты және өзіндік мәдениет пен қасиеттерді қадағалау
АКТ пайдалану қабілеті Видео: акробатикалық комбинацияларды орындау үлгілері
Оқыту түпнұсқалылығы: Акробатикалық элементтерді физикалық дайындыққа сәйкес орындау.
Пәнаралық байланыс 1.       Физика

2.       ӨҚН

3.       Биология

Алдыңғы білімді қолдану Оқушылардан гимнастикалық жаттығуларды орындау техникасын білу күтіледі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған бөлімдері Сабақтың жоспарланған барысы Ресурстар
1 сабақ Сабақ мақсаттарын түсіндіру, қауіпсіздік техникасын талқылау.

Жетістік критерийлерін талқылау.

Акробатикалық жаттығуларға қатысатын бұлшық еттер тобын анықтауға арналған тапсырма.

Арқа жаттығуларын орындау.

Жылдамдық тапсырмаларына жүгіріс.

ЖДЖ

Гимнастикалық мат

 

Гимнастикалық матқа қатысты карточка — тапсырмалар

2 сабақ Акробатикалық жаттығуларды орындау. (П, Э, Ф) Оқушылар жұптық жұмыс жасап, айналымдардың үйлесу мүмкіндіктерін зерттейді. Содан соң сол айналымдарды айналық көрініс ретінде жасауды қарастырады. Олар 2 – 3 ойды біріктіріп, қысқа айналымдар тізбегін орындайды.

 

Тапсырма: әр түрлі бастапқы позициядан айналымдар жасау.

Жұпта немесе топта 5-7 акробатикалық элементтен тұратын қарапайым кешен құрастыру: алдыға айналым, артқа айналым, домалау, үлкен адым, 360 градуста секіру.

Бір – бірімен айналым жасауды үйрену.

Бағалау парақтарын толтыру және рефлексия.

 

Айналымдарға арналған карточка – тапсырмалар

Алдыға айналым жасау:  (2.30 мин).

Артқа айналым жасау (1.10 мин).

 

 

Спорт пен денсаулық (3.00 мин).

Үй тапсырмасы Әр түрлі позициядан жасалынатын айналымдары бар комбинация құрау Интернет ресурстар.

Акробатикалық элементтері бар карточкалар.

Дифференциацияоқушыларға қойылатын талаптар мен қолдау Бағалауоқушылардың материалды түсіну деңгейін тексеру Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Күрделі акробатикалық комбинация құрастыру Карточкалық жазбасы бар күрделі акробатикалық комбинацияны құрастыру.

Құрастырылған комбинацияны орындау

Акробатикалық элементтер мен комбинацияларды тек жаттығу жасағаннан кейін орындау.
Рефлексия

 

Оқыту мақсаттары шынайы болды ма?

Барлық оқушылар оқыту мақсаттарына жетті ме?

Егер жетпесе, неге?

Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық  бөлімдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан өзгешеліктер болды ма және неге?

Жалпы баға

 

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті?

1:

 

2:

 

Сабақты қалай жақсартуға болады?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сыныпта қандай қиындықтар мен жетістіктер болды және келесі сабақтарда неге көңіл аудару қажет?